Sport & Vrije tijd
Schooljudoproject “Zit ik lekker in mijn vel?” van Hantei
OLDENZAAL - Dit schooljaar is het schooljudoproject voor de derde periode van start gegaan. En dat houdt in dat er weer een groot aantal basisscholen van Oldenzaal heeft ingetekend om de judolessen te volgen. Er doen dan twee groepen per school mee. De eerste periode van zes weken is nu afgesloten en daar hebben maar liefst 130 kinderen van drie scholen aan meegedaan.
Al deze kinderen hebben kennis gemaakt met de kernwaarden van judo. Deze waarden staan centraal in de lessen cyclus en zijn: Vertrouwen, Samenwerken, Respect, Beheersing, Discipline en Plezier. Met als rode draad de kernwaarde Weerbaarheid die in alle lessen aandacht krijgt.
Dit betekent dat in het programma, door middel van spel, gesprek en technieken, kinderen hun eigen grenzen en die van anderen leren ontdekken herkennen en accepteren. Hierdoor zijn kinderen meer in staat afgewogen (eigen) keuzes te maken. De eigen kwaliteiten zijn daarbij het startpunt.
Zowel kinderen als de leerkrachten, die aanwezig zijn bij de lessen, ervaren dit project als positief. De kernwaarden gelden niet alleen meer op de judomat tijdens het project, maar kunnen ook in de klas tijdens andere lessen een positieve impuls geven aan het individu, maar zeker ook aan de groep als geheel. Allen hebben ze immers dezelfde ervaringen opgedaan.
Op een leuke manier werken aan weerbaarheid en zo je mentale en verbale vaardigheden vergroten ligt hiervan aan de basis.
De sponsering tot nu toe door BoesCoolFit, Oldenzaal Vitaal, het Boeskoolfonds en de J. Cruyff Foundation hebben dit mede mogelijk gemaakt. Ook de bijdrage van de scholen zelf mag zeker niet ongenoemd blijven.
Om het project in de toekomst te kunnen blijven waarborgen is Hantei erin geslaagd een korte video te laten maken, waarmee we nog beter voor het voetlicht kunnen brengen wat de waarde van dit project voor kinderen en scholen is en kan zijn.
Zij die al deelgenomen hebben zijn daarbij ook warme pleitbezorgers.
We starten half november weer met drie scholen en zes groepen, waar de kinderen ongetwijfeld met veel plezier aan gaan deelnemen.